سیاسی

کمیسیون امنیت ملی مجلس، مواضع مکرون را درباره اسلام‌گرایی محکوم کرد

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ – ۲۳:۵۳ کمیسیون امنیت ملی مجلس، مواضع مکرون را درباره اسلام‌گرایی محکوم کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در نشست امروز اقدامات توهین آمیز و ضداسلامی در کشور فرانسه و مواضع رئیس جمهور این کشور درباره اسلام گرایی با ابراز انزجار اعضای کمیسیون مواجه شد.

کمیسیون امنیت ملی مجلس، مواضع مکرون را درباره اسلام‌گرایی محکوم کرد

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، چندین دستور مورد بحث و تبادل نظر گرفت.

وی افزود: در بررسی تحولات روز جهانی، اقدامات توهین آمیز و ضداسلامی در کشور فرانسه و مواضع رئیس جمهور این کشور درباره اسلام گرایی با ابراز انزجار اعضای کمیسیون مواجه شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی ضمن محکوم کردن اقدامات علیه شخصیت پیامبر اعظم اسلام (ص)، با روند جهانی مخالفت با مواضع آقای مکرون اعلام همراهی کرد. همچنین کمیسیون از دولت و وزارت امور خارجه خواست که اقدام واکنشی لازم را صورت دهد.

عمویی همچنین تصریح کرد: در جلسه امروز همچنین نماینده هیات اعزامی کمیسیون جهت بررسی مباحث مرزی و امنیتی به استان سیستان و بلوچستان، ضمن ارائه گزارشی از این بازدید میدانی، از وضعیت منطقه مرزی در شهرستان زابل و دیوارهای مرزی در منطقه سیستان ارایه داد. همچنین با رای اکثریت اعضا سوال اقای دهمرده نماینده مردم زابل از وزیر محترم کشور ملی تشخیص داده شد که با قانع نشدن نماینده زابل، این سوال به صحن علنی ارسال شد.

وی ادامه داد: در این جلسه و در ادامه بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند عامل، ۳ ماده از این طرح هم با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاه های دولتی ذیربط پس از بررسی، مورد تصویب قرار گرفت. در صورت نهایی شدن یک بند دیگر این طرح در جلسات آتی کمیسیون، این متن جهت بررسی به صحن علنی ارسال خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خاتمه عنوان کرد: در این جلسه بررسی مقدماتی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه های سازمانی ارتش هم در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آغاز شد که بررسی مواد ان در کمیسیون ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن