سیاسی

کولیوند: محل اقامت اجباری محکومان صرفاً براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۰:۵۱ کولیوند: محل اقامت اجباری محکومان صرفاً براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس با یادآوری مجدد اینکه وزارت کشور هیچ نقشی در تعیین محل اقامت اجباری محکومان ندارد، انتصاب این موضوع به وزارت کشور را یک اشتباه رسانه ای مغرضانه برشمرد.

کولیوند: محل اقامت اجباری محکومان صرفاً براساس تشخیص دادگاه تعیین می شود

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد جواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در واکنش به ادامه طرح مطالبی در فضای مجازی مبنی بر مکاتبه وزارت کشور با قوه قضائیه جهت تعیین شهرهای محل اقامت اجباری محکومان دادگاه ها، با تصریح بر اینکه، وزرات کشور، هیچ نقشی در این عرصه ندارد، گفت: هیچ مکاتبه ای از سوی وزارت کشور با قوه قضائیه درباره تعیین شهرهای محل اقامت اجباری محکومان صورت نگرفته است.

کولیوند با تشریح اینکه این گونه ادعاها بر اساس اشتباهات رسانه ای مغرضانه مطرح می شود؛ گفت: برابر مفاد قانونی، محل تبعید با توجه به نوع جرم، شخصیت مرتکب، سوابق و تأثیر گذاری آن از سوی قاضی صادر کننده حکم تعیین می شود.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس تصریح کرد: در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ هیچ منع و محدودیتی در خصوص تعیین شهر و یا منطقه پیش بینی نگردیده است و در نتیجه محل اقامت اجباری صرفاً توسط دادگاه صادر کننده حکم تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه، خبر جعلی دخالت وزارت کشور در این عرصه، یک بار در سال ۱۳۹۷ منتشر شده و رسما از سوی وزارت کشور تکذیب شده است، از انتشار مجدد یک خبر جعلی تکذیب شده ابراز تعجب کرد و گفت: انتساب مجدد این موضوع به وزارت کشور یک اشتباه رسانه ای مغرضانه بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن