اقتصادی

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران+ نمودار

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۲۳ گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران+ نمودار

در این گزارش وضعیت متوسط قمیت هر مترمربع آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران و همچنین تعداد معاملات و ودیعه مسکن بررسی شده است.

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران+ نمودار

به گزارش خبرنگار اقتصادی مرکز آمار ایران نتایج طرح اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران بهار ١٣٩٩ منتشر کرد.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۸۸۲۳۵ هزار ریال با میانگین مساحت ۸۹ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۲۲.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۳.۸ درصد، افزایش داشته است.

جدول ذیل نشان می‌دهد بیشترین متوسط قیمت فروش زیربنای مسکونی مربوط به منطقه یک و پایین ترین قیمت برای منطقه 18 به ثبت رسیده است.

همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۲۹.۳ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل۳.۹ درصد، افزایش داشته است. در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیش ترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در حدود ۳۹۲۵۱۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۱۴۸ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه ۱ و کمترین آن در حدود ۸۶۴۰۷ هزار ریال با میانگین مساحت ۶۹ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۰ سال در منطقه ی ۱۸ بوده است.

روند تغییرات متوسط قمیت فروش یک متر مربتع زیربنای مسکونی از بهار 95 تا بهار 99 روند جهشی خود را از بهار سال 97 شروع کرده و همچنان ادامه دارد و در حال شکستن رکود هر متر مربع 20 میلیون تومان است.

تغییرات قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده، بین حداقل ۲۷۱۴۹ هزار ریال در منطقه ۱۵ و حداکثر ۹۰۲۳۱۰ هزار ریال در منطقه ۳ بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۵ درصد، دارای بیشترین سهم و منطقه ۱۹ با ۰.۹ درصد، دارای کمترین سهم می باشند.

طبق نمودار تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی روند کاهشی به خود گرفته که نشان از افت شدید قدرت خرید مردم و مستاجران برای خانه دار شدن است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۵۵۷۳۰۵ ریال با میانگین مساحت ۸۳ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۹.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۸.۴ درصد، افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات اجارهی زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۱۷.۸ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۱۱۶ درصد کاهش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانهی شهرداری تهران، بیشترین متوسط مبلغ اجارهی ماهانه به علاوه ی سه درصد ودیعهی پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده، ۹۷۸۲۵۴ ریال با میانگین مساحت ۱۲۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال در منطقه 1 و کمترین آن ۲۵۷۳۱۲ ریال با میانگین مساحت ۶۳ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۵ سال در منطقه ۱۹ بوده است

تغییرات مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ی سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره هر متر مربع زیربنای مسکونی در معاملات انجام شده بین حداقل ۳۷۱۴۳ ریال در منطقه ۱۸ و حداکثر ۳۰۰۰۰۰۰ ریال در منطقه ۳ بوده است.

همچنین از کل معاملات اجاره ی زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۷.۴ در صد، دارای بیشترین سهم و منطقه ۱۶ با ۰.۹ درصد، دارای کمترین سهم می باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن