اقتصادی

انتشار 75 هزار میلیارد تومان اوراق در 5 ماهه امسال/ درآمد مالیاتی سال 98 کامل محقق شد

سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۷:۰۳ انتشار 75 هزار میلیارد تومان اوراق در 5 ماهه امسال/ درآمد مالیاتی سال 98 کامل محقق شد

بر اساس آمارهای وزارت اقتصاد در 5 ماهه امسال 75 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر شد.

انتشار 75 هزار میلیارد تومان اوراق در 5 ماهه امسال/ درآمد مالیاتی سال 98 کامل محقق شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس گزارش وزارت اقتصاد از جزئیات تامین مالی دولت، طی سال ۱۳۹۸ بیش از ۷۴ درصد تأمین مالی دولت، توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت گرفت و میزان وابستگی بودجه به نفت با کاهش چشمگیری به ۹.۹ درصد رسید.

مجموع دریافت های دولت در سال ۱۳۹۸ با افزایش ۲۳ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ به ۴۳۵ هزار میلیارد تومان رسید و ۹۶.۹ درصد از ارقام مصوب بودجه، تحقق یافت.

در پنج ماهه ابتدای سال ۱۳۹۹ بیش از ۷ هزار میلیارد تومان بابت هزینه های ناشی از شیوع ویروس کرونا به دستگاه‌های اجرائی ذی ربط از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان تأمین اجتماعی، دانشگاههای علوم پزشکی و … از محل منابع تأمین شده (صندوق توسعه ملی)، پرداخت شده است.

به گزارش فارس، براساس مصوبه سران قوا و اذن مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای حمایت از کادر درمان در نظر گرفته شد که گفته شده ۳۰ درصد آن تاکنون پرداخت شده است.

با هدف تامین مالی به موقع پروژه های عمرانی کشور، از سال ۱۳۹۴ عرضه اسناد خزانه اسلامی برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید آغاز گردید و تاکنون بیش از ۱۶۴ هزار میلیارد تومان از این نوع اسناد منتشر شده است.

بر اساس گزارش تهیه شده در وزارت اقتصاد، به منظور تامین مالی غیر تورمی بودجه دولت و با تاکید بر حفظ پایداری بدهی و باز پرداخت به موقع در سر رسید، برنامه ریزی و زمان بندی دقیق برای تأمین مالی دولت از طریق انتشار اوراق و تهاتر بدهی ها انجام پذیرفت. به طوری که در سال ۱۳۹۸ حدود ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی انتشار یافت، همچنین در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۹، حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر شده است.

در سال ۱۳۹۸ بدون لحاظ درآمدهای مربوط به گمرک، ۱۴۱ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی با ۱۰۲ درصد تحقق، وصول شد.

از شهریورماه سال ۱۳۹۸ تا تیرماه ۱۳۹۹ حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به حساب شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور در راستای توسعه زیرساخت های شهری و روستایی واریز شده است.

از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مالیاتی می توان به اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و ایجاد سامانه مؤدیان در راستای شفاف سازی مبادلات اقتصادی، ارائه خدمات الکترونیکی مالیانی، حمایت از تولید و بخشودگی جرائم مالیاتی و قطعی سازی ۱.۳ میلیون پرونده مشاغل کوچک و متوسط در اجرای ماده ۱۰۰ قانون مالیاتهای مستقیم و همچنین اجرای برنامه راهبردی الکترونیکی نمودن فرآیندها و پرداخت های مالیاتی و حرکت به سوی نظام مالیاتی هوشمند اشاره نمود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن