اقتصادی

155 میلیون نفر در جهان بدون غذا

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۲۲:۴۵ 155 میلیون نفر در جهان بدون غذا

موسسه شبکه جهانی مقابله با بحران غذایی اعلام کرد که حداقل 155 میلیون نفر در جهان با بحران جدی در تامین مواد غذایی خود مواجه هستند.

155 میلیون نفر در جهان بدون غذا

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، موسسه شبکه جهانی مقابله با بحران غذایی در گزارش خود اعلام کرد که در سال 2020 تعداد کسانی که با ناامنی شدید غذایی مواجه هستند، به بالاترین میزان در 5 سال گذشته رسیده است.

این موسسه که توسطاتحادیه اروپاو سازمان ملل تاسیس شده، اعلام کرده است که از سال 2017 به بعد شرایط بدتر شده است.

موسسه شبکه جهانی مقابله با بحران غذایی در گزارش خود افزوده که فقط در سال 2020 به تعداد افرادی که با بحران جدی در تامین غذای مورد نیاز خود مواجه هستند، 20 میلیون نفر اضافه شده و هم اکنون تعداد آنها در سراسر جهان حداقل به 155 میلیون نفر رسیده است.

این موسسه می‌گوید:‌ در کشورهایی نظیر بورکینافاسو، سودان جنوبی ویمنباید اقدامات جدی از سوی نهادهای بین‌المللی و کشورهای مطرح انجام شود تا از گسترش مرگ‌ها و نابود شدن زندگی مردم ناشی از نبود مواد غذایی به اندازه کافی جلوگیری کرد.

این موسسه می‌گوید: حداقل در سال 2020، 28 میلیون نفر در 38 کشور و قلمرو جهان وجود داشته‌اند که فقط یک قدم تا قرار گرفتن در شرایط قحطی فاصله داشته‌اند. طی 5 سال گذشته 39 کشور در تامین مواد غذایی مورد نیاز خود با بحران مواجه بوده‌اند و تعداد افرادی که در جهان مواد غذایی کافی نداشته‌اند از 94 میلیون نفر در سال 2016 به 147 میلیون نفر در سال 2020 رسیده است.

آفریقا همچنان بدترین شرایط را در این زمینه دارد و حدود 63 درصد کسانی که با کمبود مواد غذایی مواجه هستند، در این قاره زندگی می‌کنند. افغانستان، هائیتی، سودان جنوبی، یمن،سوریهو زیمباوه حداقل 40 درصد کل جمعیتی که در جهان با بحران کمبود مواد غذایی مواجه هستند را در خود جای داده‌اند.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار تریبون بیمه رازی زمزم بیمه رازی زمزم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن