اجتماعی

25 درصد دبیرستانی‌ها هنوز در مدرسه ثبت‌نام نکردند/پیش‌نویس شیوه‌نامه خرید خدمات به‌زودی ابلاغ می‌شود

دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۵:۰۵ 25 درصد دبیرستانی‌ها هنوز در مدرسه ثبت‌نام نکردند/پیش‌نویس شیوه‌نامه خرید خدمات به‌زودی ابلاغ می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: سی و چهارمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور 11 و 12 شهریور برگزار می‌شود.

25 درصد دبیرستانی‌ها هنوز در مدرسه ثبت‌نام نکردند/پیش‌نویس شیوه‌نامه خرید خدمات به‌زودی ابلاغ می‌شود

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،قاسم احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری مجازی به مناسبت سی‌وچهارمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور، اظهار کرد: سی و چهارمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور برای سال تحصیلی جدید، 11 و 12 شهریور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در اجلاس‌های گذشته همه به صورت حضوری بود و مدیران و مهمانان در تهران حضور داشتند اما کرونا، شرایط را نه در ایران بلکه در تمام جهان تغییر داد و امسال اجلاس ما به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

قاسم احمدی اضافه کرد: 32 مرکز استان داریم و قرار شد که رؤسای مناطق در مراکز استان‌ها حضور یابند و 32 مرکز استان با وزارت آموزش و پرورش، اجلاس را به صورت مجازی برگزار کنند؛ البته درباره حضور رؤسای مناطق در مراکز استان‌ها اعلام کردیم که پروتکل‌ها رعایت شود.

وی درباره اجلاس سی و چهارم گفت: امسال اولین و آخرین اجلاس دولت دوازدهم است و می‌تواند عملکرد 4 ساله و 8 ساله را ارائه دهد. همچنین این اجلاس به عنوان آخرین اجلاس یک قرن است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای اولین بار چالش‌های موجود را در 12 محور تخصصی پیش‌بینی کردیم، گفت: برنامه‌های نشست مدیران آموزش و پرورش از زمان کرونا به صورت مجازی برگزار شد و مخاطبان زیادی داشت به عنوان مثال در نشست آقای جهانگیری 523 هزار مخاطب داشت.

احمدی لاشکی تصریح کرد: برنامه‌ریزی شده است و ان‌شاءالله در روز 15 شهریور، در صورت صلاحدید مقام معظم رهبری، آغاز سال تحصیلی را با فرمایشات رهبر معظم انقلاب از طریق سیستم مجازی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این همایش 7 محور اصلی دارد و کمیسیون بهداشت و سلامت یکی از کمیسیون‌های اصلی است، گفت: تعیین خط مشی و برنامه‌های مرتبط با آغاز سال تحصیلی یکی از محورهاست ضمن اینکه شعار امسال فناوری‌های نوین، استمرار یادگیری و تربیت تمام ساحتی است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اجرای سند تحول و بسته‌های یادگیری، فناوری نوین و آموزش های جدید در زیست بوم جدید، حمایت از خانواده‌ها و دانش‌آموزان و معلمان و مدیریت و راهبرد آموزشی از دیگر محورهای این اجلاس است؛ ضمن اینکه دو نکته اساسی که دنبال آن هستیم عدالت آموزشی و برابری فرصت‌های یادگیری در زیست بوم جدید است.

وی درباره فراهم شدن زیرساخت‌ها در مناطق روستایی و عشایری، گفت: برای بحث مناطق روستایی و عشایری، به نوعی مانور زودهنگام انجام دادیم و تمامی معاونین در کل نقاط مختلف کشور حضور داشتند و ما بر اساس شیوه‌نامه فعالیت می‌کنیم.

احمدی لاشکی افزود: همه نقاط از نظر کرونا، قرمز نیست و متناسب با شرایط و بر اساس پروتکل‌ها اقدام می‌شود؛ اگر وضعیت سفید باشد بر اساس پروتکل‌ها مدارس دایر می‌شود و اگر وضعیت قرمز باشد، از طریق شبکه شاد و امثالهم است؛ در شرایط زرد نیز آموزش به صورت ترکیبی است و دانش‌آموزان تقسیم‌ شده و در روز‌های فرد و زوج حضور دارند؛ برای دانش‌آموزان مناطق محروم نیز درس‌نامه پیش‌بینی شده است که بین آنها توزیع شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت اردوگاه شهید باهنر با بیان اینکه این اردوگاه قلب آموزش و پرورش است، گفت: در سال 1393 برای اینکه بخشی از مشکلات وزارتخانه را حل‌کنند این اقدام صورت گرفت که یکی از اقساط آن باقیمانده است و به زودی پرداخت می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «برخی خانواده‌ها تمایل ندارند در شرایط کرونا، فرزندشان را به مدرسه بفرستند، آیا این امکان وجود دارد؟»، افزود: طبیعتا تا قبل از 15 شهریور دنبال اعتماد سازی هستیم و در این راستا تلاش می‌کنیم. در آزمون سمپاد 48 درصد دانش‌آموزان در روز آزمون نیامدند و این موضوع در آزمون کارشناسی ارشد و دکترا به 10 تا 15 درصد رسید و در آزمون سراسری هم 10 درصد شد یعنی اعتمادسازی ایجاد شد.

وی افزود: سعی ما این است که مردم بدانند فرزندان خانواده‌ها، فرزندان ما هستند و یقیقنا روز اول مدرسه راهی مدرسه می‌کنیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش درباره فراهم شدن اینترنت رایگان نیز گفت: به دنبال این موضوع هستیم و تا حدودی پیش رفته است که امیدواریم اجرایی شود.

وی درباره مشکل ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه، در بند الف ماده 65 بر مهندسی و ساماندهی نیروی انسانی تأکید شده است و رکن اساسی سند تحول بنیادین، نیروی انسانی است.

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن