اجتماعی

4 درصد مدارس کشور با بخاری نفتی گرم می‌‌شوند

دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۲۸ 4 درصد مدارس کشور با بخاری نفتی گرم می‌‌شوند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اکنون فقط 4 درصد کلاس های درس ما با بخاری نفتی گرم می‌شود و از 270 تا 280 هزار کلاس درس به 23 هزار کلاس درس رسیده است.

4 درصد مدارس کشور با بخاری نفتی گرم می‌‌شوند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جمع خبرنگاران درباره وضعیت مدارس خشت و گلی، اظهار کرد: طبق قراری که داشتیم به جمع‌آوری مدارس خشت و گلی پرداختیم و اسفند 98 مدارس خشت و گلی جمع شدند اما شرایط به دلیل شیوع کرونا، به‌گونه‌ای شد که نتوانستیم جشن جمع‌آوری مدارس خشت و گلی را برگزار کنیم.

وی به طرح «آجر به آجر» اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح برای جذب مشارکت‌های خرد در حوزه مدرسه‌سازی در حال اجراست، گفت: طرح «آجر به آجر» یک طرح کوتاه مدت نیست بلکه تداوم دارد و تاکنون استقبال خوب بوده است.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 2100 میلیارد تومانی که هدف‌گذاری کرده‌ایم محقق شود، افزود: جامعه هدف طرح «آجر به آجر» گسترده است و همه افراد را با هر میزان مشارکتی پذیراست.

وی تصریح کرد: هرچه در طرح «آجر به آجر»، میزان جمع‌آوری کمک‌های خرد و هرچه تعداد مشارکت‌کنندگان بیشتر باشد، به این معناست که طرح موفق‌تر است زیرا هدف این است که در کنار مدرسه‌سازی، فرهنگ مدرسه‌سازی نیز ترویج شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره جمع آوری بخاری های نفتی نیز گفت: اکنون فقط 4 درصد کلاس های درس ما با بخاری نفتی گرم میشود و از 270 تا 280 هزار کلاس درس به 23 هزار کلاس درس رسیده است.

وی ادامه داد: 630 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت نفت برای سال 99 اختصاص یابد که در حال تنظیم قراردادهای آن در استان ها هستیم. حدود 500 میلیارد تومان دیگر نیز از همین محل به سازمان اختصاص می یابد و بیش از هزار میلیارد تومان برای نوسازی سیستم های گرمایشی و تجهیز هنرستان ها صرف خواهد شد.

رخشانی مهر با بیان اینکه اختصاص درآمد ثابت پایدار مانند عوارض گاز یا سیگار برای سازمان نوسازی مدارس بسیار مهم است گفت: در ردیف های متفرقه از محل عوارض سیگار، 10 میلیارد تومان تخصیص می یابد. سال گذشته قانونی در مجلس تصویب شد که از محل مالیات بر ارزش افزوده یک درصد از 20 درصد را برای نوسازی مدارس درنظر بگیرند که اگر در شورای نگهبان محقق شود اتفاق خوبی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره ساخت مجتمع های آموزشی و اعلام آمادگی وزیر راه و شهرسازی برای مشارکت در ساخت این مجتمع ها گفت: یکی از اهداف زیرنظام فضا و تجهیزات سندتحول اجتناب از ساخت مدارس کوچک و حرکت به سمت مجتمع های آموزشی بزرگ است. این طرح برای ما هم جذاب است و مدیریت مجتمع های آموزشی به تعداد نیروی انسانی کمتری نیاز دارد و از آن سو امکانات بهتری چون سالن ورزشی و… می توان در آن تعبیه کرد. در مجموع طرح مجتمع های آموزشی، اقتصادی تر خواهد بود.

انتهای پیام

پر بازدید ها پر بحث ترین ها بیشترین اشتراک بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن