اجتماعی

4.5 کیلومتر شبکه هدایت آبهای سطحی در محله کن احداث خواهد شد

شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۱:۵۸ 4.5 کیلومتر شبکه هدایت آبهای سطحی در محله کن احداث خواهد شد

مدیرعامل شرکت خاکریزآب از تلاش برای بهسازی کامل 25 درصد از طول شبکه 12 هزار متری هدایت آبهای سطحی محله کن خبر داد و گفت: 4.5 کیلومتر شبکه هدایت آبهای سطحی در محله کن احداث خواهد شد.

4.5 کیلومتر شبکه هدایت آبهای سطحی در محله کن احداث خواهد شد

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، حبیب پوش پارس مدیرعامل شرکت خاکریز آب که در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه شبکه آبهای سطحی و بهسازی محله کن سخن می گفت، ضمن اعلام خبر فوق، تداخل عملکرد شبکه آبیاری باغات با شبکه مدیریت رواناب های سطحی را یکی از مشکلات قدیمی محله کن دانست که علاوه بر مشکلات زیست محیطی، به دلیل عبور از زیر بافت مسکونی سبب نا ایمن شدن سکونت در منازل این محله شده است. حال آنکه این محله و باغات آن یکی از ریه های تنفسی غرب و شمال غرب شهر تهران محسوب می شود.

وی با بیان آنکه اجرای اقدامات عمرانی موثر در سطح معابر محله کن مستلزم مشخص شدن وضعیت تراز منفی یک در شبکه آبیاری و آب های سطحی این محله است، افزود: بنا بر تصمیم کمیسیون شهرسازی شورای شهر و توافقی که با شهرداری صورت گرفت مقرر شد شرکت خاکریز آب به عنوان مجری زیرساخت شبکه آب های سطحی شهر تهران و سازمان نوسازی به صورت هماهنگ نسبت به طراحی شبکه آبیاری باغات و آب های سطحی و نیز بهسازی محیطی اقدام کنند.

پوش پارس انهار سطحی محله کن را شامل شبکه ای با ۱۲ هزار متر طول دانست و یادآور شد: این شبکه مسئولیت هدایت رواناب های خانگی و سیلابی از محله کن را بر عهده دارد.

وی افزود: همچنین ۶ هزار متر طول، شبکه آبیاری باغات وجود دارد اما چالش اصلی این است که این دو شبکه با هم تداخل دارند و اگر میراب های محله کن از این محل بروند تاریخچه اطلاعات آنها درباره مدیریت انهار در سطح محلی از بین می رود.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب، بهسازی حدود 25 درصد از طول این شبکه ۱۲ هزار متری و نیز احداث 4500 متر طول شبکه آبهای سطحی با هدف جداسازی شبکه آبیاری از شبکه آب های سطحی را از مهمترین اقدامات در دستور کار شرکت خاکریزآب برای رفع این مشکل اعلام کرد.

وی اضافه کرد: ایجاد بیش از 108 حلقه چاه جذبی با هدف نگهداری رواناب ها در حوزه نفوذ در بسترهای زیرزمینی محله کن از دیگر فعالیت های پیش بینی شده در این زمینه است.

به گفته پوش پارس، کل شبکه طراحی شده در محله کن تا ۲۲ بهمن اجرا خواهد شد. همچنین بهسازی کانال دره «زرنو» به عنوان تخلیه گاه اصلی محله کن توسط شرکت خاکریزآب و بهسازی محیطی این دره توسط شهرداری منطقه 5 انجام خواهد شد.

گفتنی است آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث شبکه آبهای سطحی و بهسازی محله کن با حضور حجت الاسلام یحیی صالح نیا امام جمعه کن ، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ در امامزاده علی بن جعفر بن موسی الکاظم (ع) کن برگزار شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن